май 242018
 

За този конкурс получихме 116 рисунки от  17  училища от България, Испания и Гърция.

Идеята на този конкурс е да мотивира децата да четат, да  проявят творческа фантазия и въобръжение и да се развие естетически вкус.

Журито определи класацията по следните критерии:

I-ви- сюжет на рисунката

II-ри- оригинални творчески идеи

III-ти- цветова композиция, материали.

Основавайки се на това, класирането е следното:

 

I-ва възрастова група/5-7 години/

 

I място за сюжет- Ивайло Иванов Стефанов-7г. ДГ “Радост”-гр. Севлиево, “Дядо и ряпа”

I място за тв.идея- Фани Ангелова Палазова-6г. СУ “Хр. Ботев”-ПГ”Б”-гр. Сунгурларе, “Болен здрав носи”

I място за композиция- Мила Юлиянова Неделчева-5г. ДГ “Пчелица”-Търговище, “Дядовата ръкавичка”

и   Андреа Николаева Колева-6г. ДГ “Радост”-гр. Севлиево, “Дядовата ръкавичка”

II място за сюжет- Алисия Зоркова Стефанова-6г. СУ “Хр. Ботев”-ПГ “Б”-гр. Сунгурларе, “Болен здрав носи”

II място за тв. идея- Иво Емилов Ковачев-7г. ДГ “Радост”-гр. Севлиево, “Дядовата ръкавичка”

и  Ивелина Иванова Георгиева-6г. ПБНУ “Родина”-гр. Малага, “Житената питка”

II място за композиция- Тодор Петков Хинов-6г. ДГ “Радост”-гр. Севлиево, “Тримата братя и златната                                                              ябълка”

и Ренета Владимирова Димитрова-7г. БУ “Хр. Ботев”- Алзира/Испания/, “Косе Босе”

III място за сюжет- Виктория Драгомирова Господинова-6г. ПБНУ “Родина”-Малага/Испания/, “Косе Босе”

III място за тв.идея- Ангел Донков Иванов-5г. ДГ “Пчелица”-гр. Търговище, “Тримата братя и златната                                                             ябълка”

III място за композиция- Цветомир Иванов Колев-6г. ДГ “Радост”- гр. Севлиево, “Дядовата ръкавичка”

 

II-ра възрастова група/ 8-10г./

 

I-во място и по трите критерия- Александър Ивайлов Генадиев- 9г. ПБНУ “Родина”-гр.Малага/Испания/,                                                                     “Тошко Африкански”

I-во място за тв.идея- Борислава Дамянова Дамянова-8г. СУ “Николай Катранов”-Свищов, “Камък и змия”

I-во място за композиция- Красимира Георгиева Габровска-10г. СУ “Николай Катранов”-Свищов, “Житената                                                       питка”

 

II-ро място за сюжет- Емма Русланова Емилова-8г. СУ “Николай Катранов”-гр. Свищов, ” Сливи за смет”

II-ро място за тв.идея- Елена Георгиева Габровска-8г. СУ “Николай Катранов”-гр. Свищо, “Житената питка”

II-ро място за композиция- Виктория Владимирова Бързева-8г. БНУ “Д-р П. Берон”- Леганес/Испания/,                                                                   “Дядовата ръкавичка”

 

III-то място за сюжет- Никола Красимиров Богданов-9г.  140 СУ”Ив. Богоров”-ж.к. Обеля-2, “Тошко                                                                 Африкански”

III-то място за тв. идея- Ирина Димитрова Ганева-8г., БУ “Хр. Ботев”-Алзира/Испания/, “Косе Босе”

III-то място за композиция- Майкъл Бориславов Алеков-9г. БУ “Хр. Ботев”- Алзира /Ипания/, “Хитър Петър                                                          и султанът”

 

III-та възрастова група/ 11-14г./

I-во място – Димо Петков-11г. НЧ “Роден край”-1931г- София, “Страхлив другар”

II-ро място -Ема Калинова Димитрова- 13г. БУ”Хр.Ботев”- Алзира, Асоциация”Света София от Леванте”, “Патиланско царство”

III-то място -Александър Стефанов Недялков-11г. БУ”Хр.Ботев”- Алзира, Асоциация”Света София от Леванте”, “Тримата братя и златната ябълка”

 

IV-та възрастова група/15-18г./

I-ва награда  Десислава Цветанова  Димитрова- 15г. ПЕГ “Екзарх Йосив”- гр. Ловеч,” Захарното момиче”

 

Благодарим на всички участници и за това, че направиха  нашия празник в ПБНУ “Родина” толкова цветен и пъстър.

Share Button

Sorry, the comment form is closed at this time.