май 142019
 

Получихме 120 рисунки от  13  училища от България, Испания, Германия, Италия и Великобритания

Идеята на този конкурс е да мотивира децата да четат, да  проявят творческа фантазия и въобръжение и да се развие естетически вкус.

Журито определи класацията по следните критерии:

I-ви- сюжет на рисунката

II-ри- оригинални творчески идеи

III-ти- цветова композиция, материали.

Основавайки се на това, класирането е следното:

 

I-ва възрастова група/5-7 години/

 

I място за сюжет- Теодора Василева Недялкова-6г. ПГ към СУ “Хр. Ботев”-гр.Сунгурларе –”Дядо и ряпа”

I място за идея- Траяна Веселенова Георгиева- 5г. ДГ “Радост”-гр. Севлиево- “Майчина сълза”

I място за композиция- Пепа Василева Иванова- 6г. ПГ към СУ “Хр. Ботев”-гр.Сунгурларе– “Пролатна разходка”

II място за сюжет- Иван Симеонов Симеонов- 5г. ДГ “Радост”-гр. Севлиево– “Дядо и ряпа”

II място за идея- Синтия Василева- 7г. ПБНУ “Родина”- Малага “Лисица и щъркел”

II място за композиция- Ганка Танева Михайлова- 6г. ПГ към СУ “Хр.Ботев”-Сунгурларе- “Работна Мецана”

III място за идея- Ивелина Георгиева- 7г. ПБНУ “Родина”-Малага – ” Тримата братя и златната ябълка”

III място за композиция – Радостина Пенева- 5г. БНУ “Родна реч”-Бремен–”Педя човек”

III място за сюжет – Леа Виктория Емил Дрангова- 5г. ПБНУ “Родина”- Малага – ” Тримата братя и златната ябълка”

II-ра възрастова група / 8-10години/

 

I място за сюжет- Рени Калинова Желязкова- 10г. БУ “АзБуки”- Рим–”Ментолчо”

I място за идея – Борислава Дамянова Дамянова-9г. СУ “Н. Катранов-гр.Свищов– “Три умни глави”

I място за композиция- Цонка Кристова Сиракова- 9г. СУ “Хр. Ботев”-Сунгурларе–”Момче и вятър”

 

II място за композиция- Лилия Огнянова Георгиева-9г. СУ “Н. Катранов”- гр. Свищов– “Бабата и мечката”

II място за идея и сюжет- Дефне Хюсеинова-8г. БНУ”Родна реч”-Бремен– “Дядовата ръкавичка”

 

III място за сюжет- Елена Габровска -9г. СУ”Н. Катранов-гр. Свищов– “Патиланско царство”

III място за идея- Рая Пейчева- 10г. ПБНУ “Родина”- Малага– “Златното момиче”

III място за композиция- Стефани Емилова Василева-8г. СУ “Св. Седмочисленици”-Търговище–”Неродена мома”

 

III-та възрастова група /11-14г/

I място за сюжет и композиция- Яница Тодорова Хараламбиева- 11г. ОУ”Отец Паисий”-гр.Бяла,обл.Варна– “Ян Бибиян”

I място за  идея – Райна Георгиева Миланова-11г. БНУ”В.Левски”-Сан Агустин/Испания/–”Тримата братя и златната ябълка”

II място за идея – Виктория Кръстева Стоянова-11г. БНУ”Д-р Петър Берон”-Леганес/Испания/–”Златното момиче”

II място за сюжет и композиция- Иван Иванов Иванов-13г. БНУ”Хр. Ботев-Алкала де Енарес/Испания/– “Тримата братя и златната ябълка”

III място за идея и композиция- Гюлселен Сердинчова Селадинова-12г. БНУ”Хр. Ботев”-Мадрид–”Брадчетата на Гаврош”

IV-та възрастова група/две места/

I място за идея- Валерия Владимирова Кътовска-15г. ПБНУ “Родина”-Малага–”Изворът на Белоногата”

II масто за сюжет и композиция- Александър Христомиров Иванов-16г. БНУ”Д-р П. Берон”-Леганес                  /Испания/– “Тримата братя и златната ябълка”

Честито на победителите!

Всички творби ще участват в изложба на 24-ти май– Ден на славянската писменост и култура

в ПБНУ “Родина”-гр. Малага

 

 

 

 

 

Share Button

Sorry, the comment form is closed at this time.